ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Super League: Ο Ατρόμητος συνέτριψε τη Λαμία μέσα σε… οχτώ λεπτά!

Την πρώτη του εφετινή νίκη στη Super League πέτυχε ο Ατρόμητος με 3-0 επί της Λαμίας στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Μετά από 4 σερί ισοπαλίες η ομάδα του Κάναντι απέδωσε εξαιρετικό ποδόσφαιρο στο πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο πέτυχε και τα τρία γκολ, ενώ είχε άλλες δύο κλασικές ευκαιρίες για να προηγηθεί ακόμη νωρίτερα με τους Ντιγκινί και Μανούσο.

Η μέχρι σήμερα αήττητη εκτός έδρας (ισοπαλία στη Ξάνθη, νίκη στην Τρίπολη) και εντυπωσιακή στα ματς που ηττήθηκε… στις λεπτομέρειες από Ολυμπιακό και ΑΕΚ, Λαμία, παραδόθηκε «αμαχητί» στους γηπεδούχους, στην χειρότερη της εφετινή εμφάνιση κυρίως στην άμυνα.

Από τη στιγμή που ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 27΄ με το πλασέ του Ουάρντα, δεν είχε κανένα πρόβλημα στη συνέχεια να πετύχει άλλα δύο τέρματα με τον Μανούσο (28΄,35΄) και να «κατεβάσει ταχύτητα» στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι Περιστεριώτες σεβάστηκαν την αντίπαλό τους στην επανάληψη και χωρίς να πιεστούν καθόλου κράτησαν πολύ εύκολα ανέπαφη την εστία τους. Στο 61΄ ο Ντιγκινί με απίστευτη ατομική ενέργεια δεν κατάφερε να νικήσει τον Παπαδόπουλο.