ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Πρώτη νίκη της Λίβερπουλ στην Premier League!

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Premier League πέτυχε η Λίβερπουλ.

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, οι «κόκκινοι» επιβλήθηκαν πολύ δύσκολα με 1-0 της Κρίσταλ Πάλας στο «Άνφιλντ», χάρις στο γκολ του Σάντιο Μανέ περίπου 15 λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης.

Το ματς της ημέρας έγινε στο Σεντ Μέρις Στάντιουμ, όπου η Σαουθάμπτον με το πέναλτι του Τσάρλι Όστιν στις καθυστερήσεις νίκησε με 3-2 την Γουέστ Χαμ. Η αναμέτρηση είχε συγκλονιστική εξέλιξη, καθώς αν και οι «Άγιοι» προηγήθηκαν γρήγορα με 2-0 και σε συνδυασμό με την αποβολή του Αρναούτοβιτς στο 33΄ όλα έδειχναν ότι θα έκαναν «περίπατο», εντούτοις τα «σφυριά» βρήκαν το κουράγιο να αντιδράσουν και να ισοφαρίσουν σε 2-2.

Τελικά, όμως, δεν απέφυγαν την δεύτερη σερί ήττα τους σε ισάριθμες αγωνιστικές, καθώς στο 91΄ ο Ζαμπαλέτα υπέπεσε σε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Όστιν και η Σαουθάμπτον πήρε τη μεγάλη νίκη.

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 2ης αγωνιστικής:

Σουόνσι-Μάντσεστερ Γ. 0-4 (45΄ Μπαγί, 80΄ Λουκάκου, 82΄ Πογκμπά, 84΄ Μαρσιάλ)
Μπόρνμουθ-Γουότφορντ 0-2 (73΄ Ριτσάρλισον, 86΄ Καπού)
Μπέρνλι-Γουέστ Μπρομ 0-1 (71΄ Ρόμπσον-Κανού)
Λέστερ-Μπράιτον 2-0 (1΄ Οκαζάκι, 54΄ Μαγκουάιρ)
Λίβερπουλ-Κρίσταλ Πάλας 1-0 (73΄ Μανέ)
Σαουθάμπτον-Γουέστ Χαμ 3-2 (11΄ Γκαμπιαντίνι, 38΄ πεν. Τάντιτς, 90+3΄ πεν. Όστιν – 45΄, 74΄ Ερνάντες)